תוכנית לימודים לתואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה

תוכנית הלימודים לתואר ראשון ב הנדסת אלקטרוניקה, בנויה באופן המיועד להעמיק את הידע התיאורטי של הסטודנטים זאת בשילוב עם הכשרה מקצועית שתשמש אותם בתום הלימודים. זאת על מנת לצייד את מהנדס העתיד בכלים הדרושים לו להשתלבות בתעשייה ו / או לאפשר לו להמשיך במסלול האקדמי המוצע (תואר שני (M.Sc.) ואף לימודי הדוקטורט).

מבנה תוכנית הלימודים

תוכניות הלימוד כוללות קורסי חובה, בחירה, קורסים ממוקדי התמחות ופרויקט גמר. קורסים אלו יכללו לימוד של מקצועות המדעים והמתמטיקה, מקצועות ההנדסה באופן כללי ומקצועות ההנדסה ממוקדי תחום ההתמחות.

בדומה לתארים הנדסיים אחרים, גם בתואר להנדסת אלקטרוניקה, קיימת אפשרות להנדסאים להשתלב במסלול התואר הראשון. לסטודנטים בסטטוס זה יינתנו וודאי פטורים מקורסים מסוימים. לעומתם ישנם מועמדים המגיעים ממקצועות הנדסיים אחרים או ללא רקע הנדסי כלל. במקרה זה ייתכן וידרשו לתוכניות השלמה או קורסי השלמה ספציפיים.

משך הלימודים

תוכנית לימודי הנדסת אלקטרוניקה לתואר ראשון, נפרשת על פני ארבע שנות לימוד. יחד עם זאת מוסדות שונים מציעים לימודים במתכונת גמישה יותר, המאפשרים לסטודנט לעבוד בזמן התואר. כך לדוגמא ניתן למצוא תוכניות לימוד של ארבע שנות לימוד הכוללות לימודים גם בסמסטר הקיץ, או לחילופין כאלו הנפרשות על חמש שנות לימוד.