תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה

בדומה למסיימי תואר ראשון בתחומים אחרים, גם בעלי תעודת מהנדס, שסיימו לימודי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה, חשים פעמים רבות בצורך להרחיב את ידיעותיהם ולהעמיק את מומחיותם.

הרעיון העומד מאחורי לימודי תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה הינו בראש ובראשונה הרחבת הידע התיאורטי והתמקצעות מעמיקה בתחום. על מנת להדביק את הפערים הידע הנצברים, לאור ההתפתחות המואצת של תחום הנדסת האלקטרוניקה, נדרשים המהנדסים פעמים רבות ללימודי המשך בתחום. לימודים אלו מאפשרים הן כניסה לעולם המו"פ (המחקר והפיתוח) בתחום והן את השתלבותם של המסיימים בתפקידי מפתח בארגוני התעשייה.

לימודים לתואר שני (M.sc) מאפשרים קידום ממספר היבטים. האחד הוא אכן הרחבת בסיס הידע של המהנדס וכניסה מעמיקה יותר לתחום המחקר והפיתוח. היבט נוסף הוא אפשרויות הקידום של המהנדס בארגון בו הוא עובד או בארגונים אחרים. תפקידים ניהוליים ובכירים נפתחים בפניו ביתר קלות לאחר לימודי התואר השני. ההיבט השלישי הוא התקדמות בעולם האקדמי לקראת לימודי דוקטורט.

לימודי תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה – M.sc

התואר השני בהנדסת אלקטרוניקה מוצע במספר מוסדות אקדמיים בארץ ביניהם מכללות ואוניברסיטאות. מסלולי הלימוד לתואר שני יכולים להופיע תחת השם "תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה", אך יחד עם זאת חלקם יופיע בשמות אחרים כגון תואר שני בהנדסת אנרגיה, תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ובשמות נוספים. שם התואר כמובן תואם את הנלמד במסלול הלימודים באותה התוכנית.

על מנת להתקבל לתואר שני בלימודי הנדסת אלקטרוניקה צריכים המועמדים להיות בעלי תואר ראשון באחד מתחומי ההנדסה הנושקים לתואר זה. כמו לדוגמא תואר ראשון בהנדסת מחשבים.

מוסדות לימודי תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה

  • המרכז האוניברסיטאי אריאל
  • המכון הטכנולוגי בחולון